Długotrwałe perfumy - jak prawidłowo rozpylać perfumy?

 

Wysokiej jakości i długotrwałe perfumy są jak wizytówka-mogą zdefiniować osobowość osoby i wpływać na jej pierwsze wrażenie.
Małe sztuczki mogą pomóc lub całkowicie zrujnować aromat nawet najpopularniejszych perfum. Dlatego sztuka oddychania powinna stać się nawykiem dla każdego z nas.


Trwałe perfumy i ich etykieta

Oprócz wielu zasad etykiety istnieją również te związane wyłącznie z perfumami. Najważniejsze jest to, że nie może być zbyt dużo perfum i mówi się, że aromat powinien być odczuwalny na długości ramienia. Stąd długotrwały szlak zapachowy może oznaczać słaby smak. Nawet jeśli wybrane są bardzo jasne, orientalne zapachy, nie można ich zbyt intensywnie odczuwać.

Długotrwałe perfumy charakteryzują się stopniowo ujawnionym ich aromatem, więc jedna butelka może wystarczyć w ciągu dnia, niezależnie od planowanych działań.

Zaleca się jednak wybór unikalnych perfum na specjalne okazje: mogą one mieć znacznie bardziej intensywny aromat - w tym celu często wybierane są perfumy niszowe.

Eksperci ds. Etykiety radzą również wybierać perfumy zgodnie z porami roku. Warto wybrać świeższe, lżejsze zapachy na ciepły sezon i cięższe, bardziej intensywne aromaty na zimny sezon.
Jednak wszystkie z nich muszą mieć wysoką jakość i wysokie stężenie.

Zasada etykiety, która jest najczęściej zepsuta, polega na tym, że można wąchać tylko w domu. Niemal zwyczajowe jest noszenie perfum w torebce i używanie ich tylko w razie potrzeby. Zaleca się jednak unikanie rozpylania perfum w miejscach publicznych z wieloma osobami, a samochód lub łazienka jest o wiele bardziej odpowiednia.


Jak prawidłowo rozpylać perfumy?

Trwałe perfumy zależą również od miejsca, w którym są rozpylane. Gdzie spryskiwać perfumy?
Wskazówki, jak prawidłowo rozpylać perfumy, zwykle odnoszą się do tego, gdzie zapach jest rozpylany. Co ciekawe, główne miejsca, w których zaleca się zapachy, różnią się dla mężczyzn i kobiet.

Mężczyźni zaleca się rozpylanie perfum w pobliżu dolnej szczęki, w obszarze szyi, a w obszarze ramion jest nie mniej ważne. W przypadku kobiet zaleca się rozpylanie perfum za uszami oraz na szyi i klatce piersiowej. Wyłącznie dla kobiet zaleca się zapachie obszarów cieląt i kostek.

Perfumy są doskonale ujawnione w „pulsujących” obszarach, w których odczuwane są najgorętsze punkty. Dlatego mężczyźni i kobiety powinni pamiętać o perfumowaniu swoich przedramion i wewnętrznych łokci.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że perfum nie można wcierać w skórę - wystarczy mgła. Podczas pachnia butelka perfum powinna być przechowywana około 10-15 centymetrów od skóry. Zaleca się również rozpylanie perfum na suchą, ale ciepłą skórę.

Perfumy pozostają na włosach przez najdłuższy czas, ale od czasu do czasu można je spryskać - w przeciwnym razie włosy są zagrożone wyschnięciem.

 

Spryskaj perfumy na skórę lub ubrania?

Jednym z głównych pytań jest to, czy warto zapachować ubrania. Prawda jest taka, że ​​perfumy są tworzone zgodnie z różnymi kompozycjami ujawniane stopniowo w kontakcie ze skórą: zależy to od notatek zapachu i samego typu skóry.

Perfumy na ubraniach mogą pachnieć zupełnie inaczej. Chociaż nie jest konieczne zapachu ubrania, pachnące akcesorium, takie jak szalik, może ożywić Twój wygląd.

Za pomocą pasujących perfum możesz spryskać ubrania innym zapachem niż skóra. Ale należy to zrobić ostrożnie - nie ma nic gorszego niż nieprzyjemna kombinacja aromatów, które podrażnia nos nawet kilka metrów dalej.

Idealnym sposobem na perfumę ubrania jest przenoszenie ich przez chmurę perfum, zamiast rozpryskiwać je bezpośrednio na tkaninę. Zaleca się stosowanie perfum na najbardziej naturalnych materiałach, ponieważ zapach staje się bardziej realny.


Koncentracja perfum - co musisz wiedzieć?

Długotrwałe perfumy zależą nie tylko od ich ceny - koncentracja perfum jest znacznie ważniejsza. Czyste zapachy są oznaczone literami PP (Pure Parfum). Litery te oznaczają, że koncentracja perfum może osiągnąć nawet 40 procent. Taki zapach jest bardzo intensywny, więc butelki zwykle nie mają nawet sprayu, więc nie ma ich zbyt wiele. Czyste perfumy mogą trwać do 20 godzin.

Woda perfumowana jest oznaczony EDP i zawiera do około 20 procent związków aromatycznych. Mogą pozostać na skórze przez około 10 godzin i jest to jeden z najpopularniejszych perfum na świecie.

Znacznie niższe stężenia to tak zwane Woda toaletowa, skrócony jako EDT. Cena toalety Eau de jest znacznie niższa niż rzeczywiste perfumy, ale koncentracja zapachu osiąga zaledwie 10 procent i trwa do 6 godzin.

Najniższe stężenie jest w mgła ciała - Osiąga tylko 3 procent, więc jest wyraźnie odczuwalny na skórze tylko przez kilka godzin. Następnie zapach wydaje się całkowicie znika.

Dlatego konieczna jest ocena, jakiego rodzaju efektu oczekujesz od perfum. Jeśli chcesz, aby zapach trwał bardzo długi czas, eau de toalety lub mgła ciała na pewno nie spełni twoich oczekiwań.


Jak prawidłowo rozpylać perfumy, jeśli zapach nie jest nowy?

Prawda jest taka, że ​​perfumy mają również datę ważności, zwykle trwającą tak długo, jak trzy do pięciu lat, więc otwarta butelka perfum może trwać długo, jeśli jest odpowiednio przechowywana.

Jeśli perfumy nie są używane przez długi czas, zaleca się powstrzymanie go z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Najlepszym sposobem na utrzymanie ich dłużej jest je w lodówce.

Nie można również przedłużyć nowych perfum, dodając nowe notatki zapachowe. Jeśli zapachy są podobne, dodatkowy aromat może ożywić i odnowić nieco zmęczone perfumy.

Jednak perfumiarzy jednogłośnie mówią: jeśli znajdziesz odpowiedni zapach, będzie ci towarzyszyć przez całe życie. A właściwie zapachowy, wybrany aromat stanie się jednym z wiodących szczegółów stylu.